cienie do powiek · makijaż

Jak zrobić śliwkowy cień?

Dziś troszkę o mieszaniu kolorów 🙂 Co zrobić, kiedy mamy ochotę na określone barwy, a nie mamy wystarczającej ilości kolorów w naszej palecie? Jak sobie z tym radzić? Ja wykorzystuję prostą metodę mieszania cieni do powiek. Staram się cienie błyszczące mieszać z błyszczącymi, a cienie matowe z matowymi, choć zdarzają mi się cienie, w które mogę mieszać bez żadnej straty ze sobą (błysk z matem).

Jak wiecie, moja paleta nie ma wielu cieni, jest naprawdę bardzo okrojona jeśli chodzi o kolory. Jest też tu kilka kolorów których nie zrobię jeśli chodzi o mieszanie i są to zgaszony niebieski, niebiesko-morski oraz złoty czy ciemny róż i zieleń. Dzisiejszy makijaż postanowiłam zrobić w wersji śliwkowej.

 zdjecie-1w1_72-sliwka

Do zrobienia tego makijażu posłużyły mi następujące cienie z firmy KOBO i HEAN. Jasny cień jest z serii palette match system i jest to prawdopodobnie seria cieni produkowanych przez Piere Renee (muszę to sprawdzić dokładnie).

Zmieszałam dwa odcienie o numerach 213 Hean i 142 (Russet Kobo). Na mojej dłoni zrobilam lekki mix tych kolorów. Moim zdaniem wyszło całkiem fajnie. Takiego odcienia na pewno nie znajdziemy w żadnej gotowej palecie. Dzięki czemu mam na powiekach oryginalny kolor, który w różnym oświetleniu wygląda super. Dolna powieka podkreślona została numerem 213. Bardzo pięknie wygląda on przy fiolecie, daje fajny kontrast.

Opadająca powieka jest bardzo wymagająca, moim zdaniem najlepiej wygląda w połączeniu max 3 kolorów. Nie możemy dołożyć tu kreski w postaci brązowego lub czarnego eylinera, ponieważ po otwarciu powieki efekt czarnej/brązowej kreski będzie zasłonięty przez opadającą powiekę. Dlatego tak ważne w tego typu make up jest maksymalne wyciągnięcie cienia do góry poza ruchomą powiekę.

Today I would write about mix colours on your palette shadows. What can we made if we have a intension on specified colours? When we don’t have a enough number of colours on our palette? How to deal with this deal? I use a simple method for blending eyeshadows. I’m trying to shadow shiny mix of glitter and shadows matte with matt, even though they happen to me in the shadows that I can mix without loss with each other (flash with matt).

If you know, my palette don’t have a lot of colours and is very simple if we thinking about colours. There is some colours which I don’t make without mix  for example: subdued blue, gold, dark pink or bright green (apple green). Today’s makeup I’m going to try in plum version. I hope so it would like you 😉

Advertisements

2 thoughts on “Jak zrobić śliwkowy cień?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s